Měl to být můj 4. start na MS OB, poprvé s mladým Dreamem. Realita je taková, že už když jsem si ho kupovala 3 roky zpátky, doufala jsem, že to do kvalifikace na MS 2019 v ČR stihneme. To byl sen, zazávodit si doma. Chtěla jsem hodně, ale byla jsem připravená i netlačit kupředu, pokud na to zviřátko nebude mít a neuspěchat to. Naštěstí mě hujer nenechal na holičkách.

Pro jistotu, abych zjistila, jestli jsme konkurence schopní a chlapeček zvládne prostředí velkých závodů, jsme si vloni vyjeli do Německa na Joop de Reus Cup. Je to takové nepsané Mistrovství Evropy i pro nižší třídy. Zkrátím to, ve třídě OB2 jsme si odvezli 1. místo v součtu 2 závodů a já měla potvrzeno, že vstup do OB3 s dvouletým psem můžu zkusit.

Do kvalifikace jsme naskočili od druhého závodu. V týdnu před startem na mě Dream začal štěkat mezi cviky a u vybíhání v těch běhacích. Chtěla jsem moc, nekontrolovala svoje nadšené emoce i tlak a nerozuměli jsme si. Na závodech naštěstí ani nedutal a po závodě, kdy jsem se vrátila k normálu už taky ne. Tohle byla obrovská lekce od toho malého puntíkatého psa. On mě učí na něj netlačit. Kdykoliv se neuhlídám, štěkne a mě nezbývá než se zklidnit a omluvit se mu.

Popravdě, tohle se stalo mým hlavním cílem v přípravě na MS. Netlačit na psa přes jeho limity a přizpůsobit tempo učení jeho možnostem. Cílem bylo trénovat psa i startovat v takové psychické pohodě, aby mě neměl potřebu okřiknout. Ve výsledku jsem se soustředila na věci, co se daly ještě trochu změnit a akceptovala jsem stav problémových míst, na které už nebyl čas je ovlivnit. Ano, chůze není ideální, pojďme ji ten měsíc trénovat tak, ať ho aspoň trochu baví. Ano, trochu se posunuje u poloh na dálku, ale pak má dost míst a cviků, kde je skvělej, na tom chci pracovat a ty chci ukázat světu. A ono to fungovalo!

Vlastně to ve výsledku není o umístění, bez nuly a bodech. Největší radost mám nakonec z toho, že mě „nevypnul“ při nástupu na plac a mezi cviky, chtěl komunikovat, cvičit a diváky, fandění a náročnou atmosféru si moc užil.

Doteď mým nejlepším výsledkem na MS bylo 83.místo a 210 bodů (na dobře) s Joyem v roce 2013. Letos jsem doufala v umístění v první půlce startovního pole (112 týmů) s tím, že výborná by byl krásný a nedostižný sen. Finální 25.místo, 257.5 bodů a výborná jsou moje výrazně nejlepší body i umístění za celou moji kariéru. Nejvíc si ale vážím posunu v mojí hlavě, přístupu k tréninku a pravým přátelům, které jsem měla možnost na té cestě potkat. Děkuju, že jste.